Príbeh Perskindolu

by | 7.2.2023 | Uncategorized

Gel na svaly a klouby Perskindol

História gélu na svaly a kĺby Perskindol siaha 40 rokov dozadu. V tom čase hľadal jeden profesionálny tenista prípravok, ktorý by mu pomohol. Potreboval niečo bez zbytočnej chémie. Niečo, čo by sa dalo pravidelne používať a nemastilo kožu a oblečenie. Niečo, čo by mu uľavilo od bolesti a pomohlo zotavovať sa zo zranení. Nič také ale nenašiel. Trvalo päť rokov, kým vymyslel a k dokonalosti priviedol Perskindol Classic.

⚑ KĽÚČOVÉ BODY ČLÁNKU

● Perskindol je voľne dostupný obľúbený švajčiarsky gél na úľavu od bolesti svalov a kĺbov. ● Jeho história siaha až do roku 1981. ● Odporúčajú ho lekári aj zákazníci. ● Ponúka neobvyklú kombináciu chladivého a hrejivého efektu.

O bolesti by mohol rozprávať každý z nás

Každý z nás niekedy zažil bolesť svalov a kĺbov. Či už išlo o skúsenosť chronickú alebo „len“ prechodnú, celkom iste to nebolo nič príjemné. Bolesť je skrátka bolesť a to najlepšie, čo s ňou môžeme urobiť, je zbaviť sa jej.

Najčastejšie ľudia trpia bolesťami chrbta, krku a bedier. Nasledujú aj ďalšie typy bolestí svalov a kĺbov vrátane neslávne preslávených „tenisových lakťov“. Nezanedbateľný podiel majú aj bolesti slabín, lumbago, svalové kŕče, vyvrtnutie či pomliaždeniny.

Príčin bolesti je celý rad, od chronickej reumy cez následok dlhodobého zaťažovania niektorých partií tela až po dopad nárazovej záťaže, ako je napríklad práca na záhrade. Samostatnú skupinu potom tvorí intenzívna príprava športovcov a všeobecne aktívna fyzická záťaž. Hovorí sa, že čo bolí, to silnie. Čo keby však existoval spôsob, ako s bolesťou veľmi jednoducho a pritom účinne bojovať?

Zdravotné sestričky sú typickým príkladom profesie, ktorá predstavuje namáhavú celodennú prácu na nohách.

Čo by mal vedieť každý prostriedok na bolesti svalov a kĺbov 

Možností, ako si uľaviť od bolestí, je celý rad. Bohužiaľ máloktorý prípravok je schopný fungovať vo všetkých ohľadoch ideálne. Čo konkrétne to znamená v praxi? Aké základné kritériá by mal spĺňať bežný prostriedok na bolesti svalov a kĺbov?

 • Úľava od bolesti
 • Príjemné a jednoduché používanie
 • Žiadne vedľajšie účinky

 A to sme ešte nespomenuli napríklad možnosť dlhodobého použivania a samozrejme aj priaznivú cenu.

Čo je Perskindol

Čo vlastne znamená názov Perskindol?

Gél Perskindol pomáha úlave od bolesti

 1. Gél Perskindol na svaly a kĺby skvele pôsobí vďaka dvojitému efektu. Okamžitý chladivý efekt prírodnej mentolovej silice rýchlo prináša pocit úľavy od bolesti. Následný dlhotrvajúci hrejivý efekt výrazne napomáha regenerácii.
 2. Perskindol je veľmi dobre znášaný a nemá žiadne vedľajšie účinky. Používať ho môžu aj deti už od veku 5 rokov, napríklad malí futbalisti, tenisti či hokejisti.

Príjemná a svieža vôňa tohto gélu proti bolesti pôsobí antistresovo. Obsahuje celý rad blahodarne pôsobiacich éterických olejov (napríklad z borovicového ihličia, pomaranča, bergamotu, gaultérie, rozmarínu a levandule).

Na Perskindol spoléhá i řada vrcholových sportovců.

Druhy bolesti, na ktoré môže Perskindol pomôcť

 • Kŕče a bolesti svalov všeobecne
 • Reumatické bolesti
 • Pomliaždeniny a pomliaždeniny
 • Lumbago (tzv. ústrel, ľudovo tiež nazývaný „houser“)
 • Krčné a bedrové svalstvo
 • Starostlivosť o svaly a kĺby pred fyzickou/športovou aktivitou aj po nej

Populárny v 29 krajinách sveta – a niet sa čomu čudovať 

Možno si hovoríte, že niekde predsa musí byť nejaký háčik. Budeme k vám úplne úprimní: žiadny nie je. Tento prípravok švajčiarskej kvality sa predáva už od roku 1981 a našiel si neuveriteľné množstvo priaznivcov všetkých vekových skupín po celom svete.

Perskindol sa dnes predáva už v 29 krajinách sveta a oslavuje úspechy aj u veľmi náročných zákazníkov.

Pozitíva ocenia nielen športovci

Na rozdiel od iných gélov či mastí Perskindol nezanecháva mastné stopy ani na koži, ani na oblečení. Navyše ho možno bez problémov používať dlhodobo. Potrebný účinok vyvolá už jeho malé množstvo, takže 100 ml balenia vydrží dostatočne dlho.

Skrátka a dobre, či už ste celý deň v práci na nohách, alebo pracujete pri obrazovke počítača a vaša krčná chrbtica trpí, pravidelne športujete a hýbete sa, alebo si „len“ potrebujete uľaviť po náročnej práci na záhrade, ikonický gél v žltej tube vám môže pomôcť. Práve preto mu dôveruje aj mnoho tímov a vrcholových športovcov.

Hokej je z pohľadu fyzickej náročnosti jedným z najnáročnejších športov vôbec. Práve preto musia hokejoví hráči venovať príprave a regenerácii mimoriadnu starostlivosť.

Gél Perskindol dostanete v každej lekárni

Perskindol kúpite v každej lekárni a v celom rade lekárenských e-shopov, vrátane tých najväčších reťazcov. Keď by sa náhodou stalo, že v niektorej z lekární nebude na sklade, požiadajte o neho. Radi vám ho objednajú a bude k dispozícii najneskôr nasledujúci pracovný deň.

 

Správne držanie tela: 10 odporúčaní ako prevencia bolesti

Aj malé každodenné zmeny môžu priniesť veľké výsledky. Typickým príkladom je spôsob, akým sedíme, stojíme, športujeme alebo vykonávame množstvo ďalších aktivít, vrátane čistenia zubov, čítania kníh alebo sledovania mobilného telefónu. Trpíte bolesťou chrbta...