Správne držanie tela: 10 odporúčaní ako prevencia bolesti

by | 7.2.2023 | Uncategorized

Aj malé každodenné zmeny môžu priniesť veľké výsledky. Typickým príkladom je spôsob, akým sedíme, stojíme, športujeme alebo vykonávame množstvo ďalších aktivít, vrátane čistenia zubov, čítania kníh alebo sledovania mobilného telefónu. Trpíte bolesťou chrbta (najčastejšie bedrovej či krčnej chrbtice)? Potom vás určite bude zaujímať niekoľko užitočných tipov na správne držanie tela. Vyskúšajte ich ešte pred tým, než siahnete po rôznych kompenzačných pomôckach alebo riešeniach.

⚑ KĽÚČOVÉ BODY ČLÁNKU

● Pri celom rade činností zbytočne skláňame hlavu a namáhame tým svoju krčnú chrbticu. ● Najčastejšie ide napríklad o sedenie pri počítači, čítanie alebo sledovanie mobilného telefónu. ● Na bolesti svalov a kĺbov výrazne pomáha voľne dostupný gél s dvojakým efektom Perskindol.

Poznámka: Pri pretrvávajúcich bolestiach vyhľadajte starostlivosť svojho lekára. Nikdy nepodceňujte prevenciu. Tento článok nie je náhradou lekárskej konzultácie.

Čítajte s podloženými lakťami a pohľadom rovno pred seba.

Na mobilný telefón sa pozeráme mnohokrát denne. Skúste uľaviť svojej krčnej chrbtici a telefón zdvihnúť o niečo vyššie ako ste zvyknutí a neskláňať sa k nemu.

Nedvíhajte ťažké predmety s prehnutým chrbtom. Namiesto toho skúste pri zdvíhaní využiť silu svojich nôh. Bedrovej chrbtici výrazne uľahčíte.

Ak máte problémy s chrbticou / boľavým chrbtom, skúste sa vyhýbať kolektívnym športom. Namiesto toho sa môžete na nejakú dobu sústrediť skôr na plávanie na znak a cvikom, ktoré krčnej chrbtici uľavia.

Ak cítite výrazné nepohodlie, uľavte si napríklad v tejto polohe.

Toto je možno trochu prekvapivý, napriek tomu však dôležitý tip. Aj pri kýchaní a kašľaní udržujte chrbticu rovno a neprehýbajte sa. Váš chrbát vám poďakujú.

Každý z nás občas musí niesť niečo ťažké, napríklad nákup. Máte v pláne niesť jednu ťažkú tašku? Zvážte namiesto toho radšej dve ľahšie a rozložte váhu nákupu rovnomerne.

Sedenie pri počítači je pre obrovské množstvo ľudí bežnou dennou rutinou. Aj malá zmena v spôsobe, akým sedíte, môže mať z dlhodobého pohľadu významné dopady.

Tešíte sa po celodennej práci na zaslúžený oddych? Odmeňte aj svoju krčnú chrbticu a miesto ležania vo vani si radšej dajte priamu sprchu na oblasť krčnej chrbtice v dĺžke 5-7 minút. Uvidíte, ako sa vám uľaví.

A keď už je reč o hygiene, zmenu k lepšiemu môžete urobiť aj pri čistení zubov.

Príbeh Perskindolu

História gélu na svaly a kĺby Perskindol siaha 40 rokov dozadu. V tom čase hľadal jeden profesionálny tenista prípravok, ktorý by mu pomohol. Potreboval niečo bez zbytočnej chémie. Niečo, čo by sa dalo pravidelne používať a nemastilo kožu a oblečenie. Niečo, čo by mu...